Prawdziwe historie

Masz dość czytania opowiadań? To jest lista książek o prawdziwych wydarzeniach i ludziach!

Wszystkie tytuły z tej listy książek mamy w naszej kolekcji! Aby sprawdzić, czy dany przedmiot jest dostępny do wypisania lub wstrzymania, kliknij zdjęcie okładki lub przycisk po prawej stronie opisu.

Franciszek : papież, który się uśmiecha

“Już od pierwszej chwili gdy pojawił się na najważniejszym balkonie na placu Świętego Piotra – Jego proste i szczere pozdrowienie „dobry wieczór” trafiło do serc milionów wiernych. Choć od tamtego czasu minęło wiele miesięcy – entuzjazm wobec Jego osoby nie słabnie – a wręcz umacnia się, docierając również do niewierzących. To opowieść o Papieżu, który odrzuca wszelki zbytek i blichtr, decydując się na skromne mieszkanie, by nie stracić bezpośredniego kontaktu z wiernymi i który swoim przykładem dał początek reformie Kościoła. To wielki Papież – wysłaniec Ewangelii, który wciąż jednak pozostaje skromnym proboszczem, przyjmując w darze stare renault 4 od pewnego księdza z prowincjonalnej parafii. To w końcu Papież, który się uśmiecha.”–Lubimyczytac.pl

Droga do wolnosci: rdzen nauk buddyzmu tybetanskiego

“Droga do wolnosci” Dalajlamy, otwierająca jego autorską serię \”Ścieżka ku oswieceniu\”, to subtelny i nacechowany wymowną głębią wykład nauk i pouczeń Buddy. Przebywający na uchodźstwie duchowy i polityczny przywódca Tybetu z niezrównaną prostotą i wdziękiem odkrywa istotę buddyzmu tybetańskiego zarówno przed nowicjuszami, jak i oddanymi wyznawcami.Dzieli się spokojnymi, prostymi refleksjami na temat smierci, reinkarnacji, karmy, Czterech Szlachetnych Prawd oraz kultywowania ideału bodhisattwy i dobrych uczynków: szczeroci, cierpliwosci, wysiłku, koncentracji i mądrosci. — nakanapie.pl

Becoming : moja historia

Michelle Obama opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały– od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy godziła macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Pisząc z niebywałą szczerością, odwagą i humorem, odkrywa kulisy swojego życia rodzinnego. Opisuje, jak Obamowie znaleźli się w centrum zainteresowania światowych mediów i jak wyglądało ich życie w Białym Domu przez osiem kluczowych lat, kiedy poznawała Amerykę, zaś Ameryka poznawała ją. To zaskakująco intymny rozrachunek życia kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

W szoku : moja droga od lekarki do pacjentki - cała prawda o służbie zdrowia

Wstrząsająca historia lekarki, która została pacjentką i odkryła skalę lekarskiej znieczulicy. Czego lekarze nam nie mówią? Czy zawsze podają nam właściwe leki? Czy przejmują się naszym stanem? Co tak naprawdę myślą o nas – pacjentach?

Lion : droga do domu

Piecioletni Saroo zostaje sam na dworcu kolejowym Szukajac starszego brata wsiada do przypadkowego pociagu i zmeczonyS zasypia Budzi sie poltora tysiaca kilometrow od domu w pieciomilionowej Kalkucie Nie pamieta skad pochodzi nie wie jak wrocic Walczy o przetrwanie w jednym z najbardziej przerazajacych miast swiata Spi na brudnych ulicach ucieka przed gangami zebrakow Adoptowany trafia do dalekiej Australii Mija dwadziescia piec lat Mysl o odnalezieniu prawdziwej rodziny nie daje Saroo spokoju Ma jednak tylko okruchy wspomnien I technologie XXI wieku ktora przyjdzie mu z pomoca

Sprzedana

“Kiedy Sophie Hayes spotkał tajemniczego nieznajomego bledi i uroczy, wiedziała chciał zmienić jej life– ale nie miała pojęcia, jak dużo. Na początku to było typowe wicher romans. Ale pewnego dnia bledi powiedziała Sophie, że miłość zawsze przychodzi na cena. bledi oszukane Sophie do podróży do Włoch, gdzie przymusowe ją sprzedaje swoje ciało na ulicach, aby pomóc mu spłacić duże zadłużenie. Kiedy odmówiła, bił ją, ukradł jej paszport i zamknął drzwi. Przerażona i zawstydzony Zofia pracowała niebezpieczne włoskie ulice bez reszty, skoro aż 30 klientów w nocy. była całkowicie na łasce bledi za żywności, odzieży i schronienia. bez pieniędzy, bez przyjaciół i bez rodziny, była w pułapce. Ale Sophie znaleźć siłę, by iść naprzód, przywiązanie do życia przez pojedynczą nić nadziei. że w jakiś sposób że ona znaleźć sposób na ucieczkę “

Małżeństwa królewskie. Jagiellonowie

Barwnie napisane dzieje miłości małżeństw dynastii Jagiellonów, wywodzącej się od Władysława II Jagiełły, wielkiego księcia litewskiego i króla Polski. W szczytowym okresie Jagiellonowie byli jedną z najpotężniejszych dynastii w Europie i w państwach, których sprawowali władzę, nastąpił też rozkwit kulturalny i gospodarczy.

Ameryka.pl : opowieści o polakach w USA

Każdy z nich miał własny American dream. Każdy musiał wziąć los w swoje ręce i ruszyć na podbój Dzikiego Zachodu naszych czasów. Uciekinierzy, wariaci, niespokojne dusze– Polacy, którzy w pogoni za marzeniami lub uciekając przed dotychczasowym życiem, wyjechali do Stanów. By spotkać bohaterów tej książki, autorka pokonała tysiące kilometrów amerykańskich dróg. Poznała Sebka, od dziesięciu lat szukającego żony w kastowym środowisku Chicago, gdzie obywatelstwo jest ważniejsze od miłości. Spotkała Marka, niegdyś króla disco polo, obecnie bezdomnego przesiadującego w nowojorskim Starbucksie. Rozmawiała z genialną prawniczką Olą, tropiącą największe błędy amerykańskiego sądownictwa. Odwiedziła właściciela najmodniejszej nowojorskiej restauracji, który w latach 80. przybył tu z Lublina z jednym plecakiem– a dziś, jak głoszą plotki, zdarza mu się odmówić stolika Seanowi Pennowi.

Want more recommendations?

 

You can check out all of our online booklists (for kids and for adults), or reach out to us! Our staff is ready and willing to make reading, listening, or viewing recommendations to you! Email us at reference@benlib.org or contact us via our online form!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.